ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5988617
*
nr 598 8617
Spegel
Förgylld, Sekelskifte, höjd: 130
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 september 2009
kl 19:59:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/9 12:06:11
1
1.500 kr
7/9 13:21:58
2
750 kr
7/9 17:32:13
3
1.100 kr
7/9 19:30:31
4
1.300 kr
7/9 19:32:58
4
1.500 kr
7/9 19:33:53
4
1.600 kr
7/9 19:34:51
1
2.000 kr
7/9 19:37:31
4
2.000 kr
7/9 19:38:27
4
2.100 kr
7/9 19:40:20
1
Vinnande bud
7/9 19:42:38
1
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene sekelskifte spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 598 8617
Spegel
Förgylld, Sekelskifte, höjd: 130
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 september 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/9 12:06:11 | 1 | 1.500 kr |
7/9 13:21:58 | 2 | 750 kr |
7/9 17:32:13 | 3 | 1.100 kr |
7/9 19:30:31 | 4 | 1.300 kr |
7/9 19:32:58 | 4 | 1.500 kr |
7/9 19:33:53 | 4 | 1.600 kr |
7/9 19:34:51 | 1 | 2.000 kr |
7/9 19:37:31 | 4 | 2.000 kr |
7/9 19:38:27 | 4 | 2.100 kr |
7/9 19:40:20 | 1 | Vinnande bud |
7/9 19:42:38 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene sekelskifte spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27